Безпечна поведінка на залізниці
Залізничний транспорт - це зручний вид транспорту, котрим щоденно користуються мільйони людей. За підрахунками, в середньому кожна людина щороку користується залізничним транспортом 9 разів. Залізниця дає нам можливість ще сьогодні ввечері бути вдома, а зранку поринути у неймовірні пригоди, зустрітися з друзями та рідними, та розпочати захоплюючі мандри чи пригоди.
Проте, не слід забувати, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це свідчить про те, що знаходження поблизу залізниці може бути небезпечним, особливо для дітей.
Однак, нехтуючи існуючими нормами поведінки, деякі хлопці та дівчата самостійно знаходяться на залізничних коліях і об'єктах транспортної інфраструктури, чіпляються за автозчеплення і підніжки вагонів. Подібні витівки не залишаються безкарними, діти отримують травми різної тяжкості.
У випадку травмування дітей та підлітків велику роль відіграє захоплення сучасними молодіжними течіями, спроби справити враження на інших та просте нехтування правилами безпеки життєдіяльності. Молоду людину неможливу уявити без навушників або без сучасного телефона в руках. Але ці технічні досягнення, які були створені з метою робити наше життя легшим та приємнішим, часто забирають його у нас. Діти часто поринають у світ неймовірних інтернет-пригод, а також бажаючи похизуватися своїми досягненнями у небезпечних місцях та зробити пам'ятне селфі чи незабутній відеоролик на даху чи підніжці поїзду, вкорочують собі віку, не відволікаючись від телефонів.
АТ «Укрзалізниця» повідомляє, що протягом І кварталу 2021 року на підприємствах залізничного транспорту України допущено 7 випадків травмування підлітків - 5 випадків травмування рухомим складом та 2 випадки ураження електричним струмом. При цьому 2 підлітки загинули під колесами рухомого складу залізничного транспорту, в інших випадках діти отримали травми різного ступеня тяжкості, у тому числі - ампутацію кінцівок. Усі випадки травмувань допущено з необережності підлітків, а також через нехтування та недотримання потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України. Протягом квітня цього року вже допущено 3 випадки ураження підлітків електричним струмом.
З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, збереження життя і здоров'я дітей у Веселівському НВК було проведено низку заходів.
Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки.
Нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.
ЖИТТЯ ДИТИНИ – ДУЖЕ ВЕЛИКА ПЛАТА ЗА БЕЗТУРБОТНІСТЬ ТА ХАЛАТНІСТЬ. ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ - ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!
ПРО ЦЕ ПОВИНЕН ПАМ’ЯТАТИ КОЖЕН!
تعليقات