Запобігання та протидія проявам насильства, захист прав осіб, які постраждали від насильства
- veselivkyj
- 15 окт. 2020 г.
- 2 мин. чтения
У Веселівському НВК провели інформаційно-просвітницькі заходи з батьками з питань запобігання та протидії домашньому насильству, під час яких розглянули всю нормативно-правову базу, яка на сьогодні регулює алгоритм дій при виявленні домашнього чи гендерного насильства.
Педколектив Веселівського НВК провів інформаційно-просвітницькі онлайн-заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Зокрема, під час онлайн-консультацій учасники заходів детально розглянули УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №398/2020 Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.
Крім того, обговорили алгоритм дій при виявленні домашнього чи гендерного насильства, також батькам нагадали їх права та обов'язки.
Домашнє насильство – проблема, яка досі замовчується, але продовжує існувати в сучасному суспільстві.
Що таке домашнє насильство?
Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Види домашнього насильства
фізичне насильство,
психологічне насильство,
сексуальне насильство,
економічне насильство.
Що таке насильство за ознаками статі?
Насильство за ознакою статі - діяння, спрямовані проти осіб через їхню стать, або поширені в суспільстві звичаї чи традиції (стереотипні уявлення про соціальні функції (становище, обов’язки тощо) жінок і чоловіків), або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.
Контакні телефони
Поліція – 102
Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123
Якщо стали відком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства - 166 111
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103
Контакти обласного центру соціальних служб для сім'і, дітей та молоді в м. Кропивницький - (0522) 32 - 10 -07; (0522) 24 - 67 - 83;



Comments