Поводження учнів на кризі та під час ожеледиці.
Зима приносить не лише приємний білий сніг і потріскування морозу під підошвами. Ожеледиця на дорозі може виникнути щодня. Вона змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим.Взимку для всієї території України характерні ожеледі, тривалість яких коливається від декількох годин до 10 днів і більше.
Ожеледь – це суцільний шар льоду, що утворюється на гілках дерев, телефонних та електропроводах, а також на поверхні землі при температурі від 0 °С до -З °С унаслідок замерзання крапель дощу, мряки або туману. Ожеледь, яка покриває тротуари, дороги, називають ожеледицею, вона часто стає причиною травм.
Поради батькам!
Як підготуватися до ожеледиці?
Якщо в прогнозі погоди дається повідомлення про ожеледь, необхідно вжити заходів для зниження вірогідності отримання травми. Підготуйте взуття, що погано ковзає, прикріпіть на каблуки металеві набійки або поролон, а на суху підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути нічим не зайняті. При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов‘язково перекотіться — удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні. Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань. Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам‘ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, — терміново зверніться в лікарню, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
Будьте обережні, бережіть себе - це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.
Заходи безпеки під час ожеледиці
Перед виходом із будинку:
· Прикріпіть на підбори вашого взуття шматочки поролону (за розмірами підбора) або лейкопластиру.
· Натріть перед виходом взуття наждаковим папером, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано чи пізно обсипаються).
· Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви на мікропористій чи іншій м’якій основі та без високих каблуків.
· Людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але якщо необхідність змусила, не соромтесь узяти палицю з гумовим наконечником чи шипом, пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, одержують при падінні.
Як можна зменшити ризики травмування в ожеледицю
· Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті вантажем.
· При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматись на ногах.
· У момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться.
· Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
· Обходьте мете лаві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.
· Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.
· Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.
· Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані.
· Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворились пухлини, терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з небажаними наслідками.
Comentarios